Oturma Odası Aydınlatması Nasıl Olmalıdır

Oturma Odası Aydınlatması Nasıl Olmalıdır

Evlerde en çok zaman geçirilen mekan oturma odasıdır. Bu yüzden oturma odaları dizayn edilirken konfor ön planda olmalı ve rahat bir dekorasyon tercih edilmelidir. Oturma odalarının konforu kadar aydınlatmaları da oldukça önemli bir faktördür.

Oturma odalarının aydınlatmaları tercih edilirken, aydınlatmada kullanılacak dekoratif ürünler genel dekorasyon ile uyum içerisinde olmalı ve bütünlüğü sağlamalıdır. Avize gibi aydınlatma araçları seçilirken dekorasyonun rengi, tarzı gibi konular göz önünde bulundurulmalı ve bütünlük sağlayan parçalar kullanılmalıdır.

Aydınlatma araçları tercih edilirken de göz yormayan ürünler tercih edilmeli ve ortamın aydınlık derecesi odanın büyüklüğüne göre ayarlanmalıdır. Fazla aydınlık ya da fazla karanlık ortamlar göz sağlığını tehdit eden unsurlar olarak karşımıza çıkıyor. Bu yüzden aydınlatma araçları seçilirken bu konulara mutlaka göz önünde bulundurulmalıdır.

Oturma odalarında aydınlatmalar yerleştirilirken de dikkat edilmelidir. Aydınlatma araçları doğrudan göz ile temas etmemeli, televizyon açısı ile orantılı olarak yerleştirilmeli ve yeterli ışık seviyesinde ayarlanmalıdır. Dekorasyonun genel parçaları ile uyum içerisinde olan aydınlatma malzemeleri ile görüntü tamamlanarak bir bütün oluşturulan oturma odalarının aydınlatmalarının da şıklığı tamamlayan bir unsur olduğu göz ardı edilmemelidir.

 

 

 

Tekil Yazı reklam alanı 468x60
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz