Mavi Koltuk Takımına Uygun Perde Modelleri

Mavi Koltuk Takımına Uygun Perde Modelleri

Perdeler evin dekorasyonunda en önemli etkenlerden biridir. Mobilyalara ve genel aksesuarlara uygun perde seçimi dikkat edilmesi gereken noktadır. Mavi koltuk takımlarına uyumlu olarak perde seçiminde genel fikirler ve öneriler konusunda bu yazımızda bazı araştırmalar yapmaktayız.

Genel olarak perde modeli ne olursa olsun oluşturmak istediğiniz tasarım stiline göre desenler seçilir. Örneğin modern bir dekorasyon istiyorsak daha kalın ve geniş desenlere sahip perdeler seçilebilir. Aksi durumda ise aksesuarlar ve detaylı bir dekorasyon tercihiniz ise ince desenli, farklı renklerle kombine olmuş perdeler seçilebilir.

Mavi koltuk dekorasyonu ile yapılmış odalarda genelde açık renk perdeler seçilmektedir. Açık renk derken, tüm tonlar olabilirken bu tonların daha pastel ve açık renkleri diyebiliriz.

En öne çıkan renkler arasında beyaz, fuşya, pembe tonları, krem tonları bulunmaktadır.

Koyu renk perde seçilecek ise burada kahve, bronz, mor tonları öne çıkıyor. Tabi bu odanın genel aksesuar ve halı seçimlerine bağlı olacaktır. Mavi renk takımlarınızın da tonları burada belirleyici olacaktır. Örneğin koyu mavi koltuk takımlarına sahipseniz açık renk halı ve açık renk perdeler uyum sağlayacaktır. Turkuaz, su mavisi, buz mavisi gibi tonlarda oturma grupları kullanıyorsanız bronz, koyu pembe, kahve tonları daha öne çıkıyor.

İki renk perde seçimlerinde kahve, bronz, krem, gri ile kombin edilmiş beyaz tonları mümkün olduğunca tercih edilirse daha şık sonuçlar ortaya çıkacaktır.

Tekil Yazı reklam alanı 468x60
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz