Mavi Koltuk Takımına Uygun Halı Seçimi

Mavi Koltuk Takımına Uygun Halı Seçimi

Ev içi dekorasyonda kullanılan tüm eşyaların birbiri ile uyumu çok önemlidir. Dekorasyonda bir bütünü sağlamak, renk tonları arasında uyumu belirlemek gözü yormayan modern ve estetik bir hava kazanmanızda en önemli etkendir. Oturma gruplarınızda, koltuk takımlarınızda, kanepelerinizde mavi ve mavi renk tonlarını tercih etmeniz halinde buna uygun halı seçimi nasıl yapılmalıdır noktasında size yardımcı olabilecek fikirleri topladık.

Mavi koltuklarınıza uygun halı seçimleri arasında ilk başta gri tonları geliyor. Açık gri tonlarda geniş desenli halılar en çok rabet görenler arasında. Yine koyu veya açık gri tek renk halılarda oldukça şık bir estetik ortaya çıkarıyor.

İkinci tercih olarak karşımıza krem ve tonları çıkıyor. Desen tercihleri tamamen sizin zevkinize kalmış olsa da, krem ve kahve tonlarında halılar mavi koltuk takımları ile oldukça uyumlu durmakta. Tek renk krem halı modern bir yapı gösterirken, yoğun desenli kahve tonları ile karışımlı halılar kullandığınız aksesuarlar ile birleştiğinde farklı bir hava ortaya çıkarır.

En son olarak yoğun desenli, ince hatlara sahip bir nevi vintage diyebileceğimiz halı kullanımı da mavi koltuk (oturma) takımlarına uyumlu olabilmektedir. Bu tarz halı seçimleri tamamen kalite ile doğru orantılı olmakla beraber el işlemesi özel yapım halılar da tercih edebilirsiniz. Halıdaki renk karışımları koltuk takımınıza uyumdan ziyade genel oda dekorasyonuna daha yatkın olmalıdır. Bütünleyici olarak kullanılacağı için aksesuarlar, duvar boya renkleri, masa ve sehpa renkleri gibi noktalar da önemli olacaktır.

Tekil Yazı reklam alanı 468x60
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz