Cadence Dolap Boyama İle Dolaplarınızı Evde Kendiniz Yenileyin

Cadence Dolap Boyama İle Dolaplarınızı Evde Kendiniz Yenileyin

Şu sıralar evlerimizde çok vakit geçirmekteyiz. Bu nedenle hem zaman geçirecek hemde faydalı işler yapmak isteyebiliriz doğal olarak. Evde yapabileceğiniz en eğlenceli şeylerden biri de eskimiş eşyalarınızı yenilemek olacaktır. Birçok yüzeye tutunabilen su bazlı bu yeni boya çeşidi artık evlerde hemen tüm eşyalarınızı yenileme fırsatı sunuyor. Duvardan palstiğe, ahşaptan cama, metaldan kumaşa kadar birçok materyalde sorunsuz olarak kullanabilmektesiniz.

Tamamen boyamak zorunda da değilsiniz. Küçük dokunuşlar ve desenler ile eşyalarınıza bambaşka havalar katabilirsiniz. Bunlar ile alakalı çeşitli örnekleri fikir vermesi açısından aşağıda konu başlıkları halinde bulacaksınız.

Cadence (Hibrit Multisurface) Boya Nasıl Kullanılır?

Aslında işin özü de burada, çok basit. Alın elinize ruloyu sürmeye başlayın 🙂 Su bazlı olduğu için ehrhyangi bir tiner vb. ürünle inceltmenize gerek kalmıyor. Direk olarak uygulama yapabiliyoruz. En iyi uygulama yöntemi de tabi rulo ile kullanım. Ancak siz ince fırçalar vs. ile de dekoratif çizgiler yapabilirsiniz. Sonuçta bu sizin yeteneğinze bağlı bir durum. Ne ile boyarsanız boyayın, tecrübe ettikçe kendinize göre en iyi yöntemi zaten bulacaksınız.

Cadence Boya İle Desen Nasıl Yapılır?

İlk olarak aklınıza gelen ve yapamam diye düşündüğünüz ince detaylı desenler olacaktır. Fakat size bunun çok absit olduğunu baştan söyleyerek içinizi rahatlatalım. Tabi çeşitli kalıplarla da zor şekilde yapmayı deneyebilirsiniz, daha profesyonel yaklaşımlar yapabilirsiniz ancak ben size basit kısmını anlatayım. Yapıştırma desenler yani stickeri desen yapmak istediğiniz alana yapıştırın. Hatta birçok aynı desenden dolabın sütüne farklı yerlere yapıştırarak istediğniiz desenli bir yüzey de elde edebilirsiniz. Sonra diğer bölümleri boyayın, stickeri kaldırdığınızda orada boyanmamış bölüm olarak desen farklı renkte kalacaktır.

Cadence Dolap Boyama Yenileme

Evinizde komidin, mutfak dolabı, eşya dolabı, kıyafet dolabı, çocuk dolabı vs. gibi birçok dolabınızı kendiniz yenileyebilirsiniz. Hiçbir sınır olmadan istediğiniz figürleri uygulayabilirsiniz. Size fikir vermesi açısından birkaç görseli burada paylaşacağız.

Cadence Mutfak Dolabı Boyama Yenileme

İlk aklınıza gelecek ve gerçekten sizin için inanılmaz sonuçlar çıkaracak bir alana geldik. Mutfaklarınızdan sıkıldıysanız, eski dolaplarınızdan artık bıktıysanız hadi mutfak dolaplarınızı cadence ile yenilemeye başlayarak adım atın. İster düz hoşunuza giden renkler, ister farklı desenler ile farklı konseptler ortaya çıkarabilirsiniz.

Bu görselde gördüğnüüz gibi düz  ve modern bir renk ile çok basitçe dolaplarını yenilemiş. Ortaya inanılmaz minimalist ve şık bir görüntü çıkmış. Tabi sadece alt dolapları değil üst bölümleri de yapabilirsiniz.

Zor görünsede biraz emek ile basitçe yapabileceğiniz bir desen. Aslında dolaplarla beraber ocak arkası duvarı da boyamışlar ve ortaya çok hoş bir görüntü çıkmış. Bunu nasıl mı yapabiliriz? Basit bir bant ile. Bu elektrik bantı olabilir kısaca. Çekeceğiniz şeritlerin düz olmasına dikkat ettikten sonra boyayın ve bantları kaldırın. Hepsi bu.

Cadende Banyo Dolabı Boyama Yenileme

Banyo dolaplarımız mutfağa göre daha küçük ve daha basit olacaktır. İlk başlamanızı öenreceğim ve tecrübe etmenizi önereceğim yerdir aslında. Burada farklı creative fikirler de deneyebilirsiniz. Size bazı örnekleri sunuyorum.

Mavi daima banyolarda öne çıkan renklerden biri. Çok basitçe sizde bu görseldeki estetiği yakalayabilirsiniz. her yerini boyamak zorunda değilsiniz tabi, bazı şeritler veya bir kapağın yarısını, diğer kapağın diğer yarısını boyayarak farklı modeller elde edebilirsiniz. Desende vermek sizin elinizde.

Fuşya renklerde banyo dolaplarında oldukça güzel duruyor. Şimdi bizim dolaplarımız bu model değil demeyin. Burada aslında çok basit bir konsept var. Yanda çok basit düz bir dolap (kendiniz dahi yapabilirsiniz), yukarıda da aynı şekilde 2 raflı basit bir dolap var. Boyaması da yapması da sizden banyo dolabı konsepti hatta 🙂

Cadende Şifonyer Dolap Boyama Yenileme

Şifonyerlerinizi renkllendirmek, çeşitli desenlerle baktığınızda içinizin açılmasını sağlamak amacıyla size fikir verebilecek birkaç örneği derledik.

Kırmızı daima dikkat çeker ve ortama bir aydınlık katar. Bence denenebilecek bir renk, buna bağlı birkaç aksesuar da odaya serpiştirirseniz gayet güzel birşey çıkabilir ortaya. Kulplarını da farklı renklere boyayabilirsiniz, unutmayın bu boya her yerde iş görüyor.

Tam şifonyer olmasa da yine size fikir vermesi açısından bir desen cadence ile boyanmış. Candence dolap boyama yenileme yaparken olabildiğince hayal gücünüzü çalıştırın derim.

Cadende Çocuk Dolabı Boyama Yenileme

İşte hayal gücünüzü ortaya koyacağınız en önemli alan. Çocuğunuzla beraber eğlenirken faydalı birşeyler yapabileceğiniz bir çalışma. Stickerler ile de destekleyebileceğiniz bu yenileme çalışmasında ortaya fevkalâde tasarımlar çıkarabilirsiniz. Bunlardan bazı örnekleri size aşağıda sunduk yine.

Bu arkadaşımız aldığı plastik oyuncak raflarını çeşitli renklere boyayarak çok güzel eğlenceli bir görüntü ortaya çıkarmış. Tabi boyaları farklı yerlerde de kullanmıştır. Güzel bir görüntü.

Anaokulunda miniklerin daha eğlenceli bir ortama sahip olması için yapılmış bir çalışma. Renk cümbüşü ile basit bir ahşap raf çok eğlenceli bir hale gelmiş.

Bu yazımızda size basit fikirler ile eğlenceli işler yapmanız açısından fikirler vermeye çalıştık. Biz sadece önerilerde bulunuyoruz, sizin hayal gücünüz ve yenilikçi düşünceleriniz ile ortaya kim bilir neler çıkacaktır. Eğer uygulama sonrası görsellerinizi bizimle paylaşırsanız bizde keyifle yayınlarız.

 

Tekil Yazı reklam alanı 468x60
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz