Yaz Mevsimine Uygun Bahçe Süs Çiçekleri

Yaz Mevsimine Uygun Bahçe Süs Çiçekleri

Yaz günlerinin en keyifli uğraşlarından biri de çiçek yetiştiriciliğidir. Hem çok keyifli hem de son derece dinlendirici bir uğraş olup, rengârenk çiçeklerle uğraşmak kişinin günün tüm yorgunluğunu üzerinden atmasını sağlar. Bahçelerin havasını değiştiren yaz bahçe süsü çiçekleri nelerdir, nasıl yetiştirilir inceleyelim.

Petunya

Mayıs ayında ekilen petunyalar suyu seven bir bahçe süsü çiçeği olarak göz alıcı rengi ile adeta göz kamaştırıyor. Sonbahara kadar hep canlı kalan petunyanın tüm gün güneş altında kalmayacak bir yere dikilmesi gerekiyor.

Sardunya

Bakımı en kola bahçe çiçeğidir. Nemli havadan hoşlanır, toprak ayırmaz ve birçok rengi ile en güzel renk tasarımları yapılır.

Ortanca

Her çeşit toprakta yetişen ortanca da nemli havayı seviyor. İri çiçekleri ve göz alıcı renkleri ile bahçelerin adeta havasını değiştiriyor.

Lavanta

Kokusu ile birçok kozmetik ürüne konu olan lavanta, susuzluğa dayanıklı bir çiçek olarak güneşi çok seviyor. Kokusu ile de bahçeleri vazgeçilmez kılıyor.

Karanfil

Suyu pek sevmeyen bir çiçek olarak tam bir yaz bahçe süsü çiçeğidir. Camgüzeli, hanımeli, begonya, küpe çiçeği, fulya, mine ve daha birçok yaz bahçe süsü çiçekleri bahçeleri en güzel renk ve kokuları ile adeta eşsiz kılıyor.

Tekil Yazı reklam alanı 468x60
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz