Renkli Bahçe Dizaynı Nasıl Olur

Renkli Bahçe Dizaynı Nasıl Olur

Bahçeler; bahar ve yaz aylarında en sık kullanılan yaşam alanları. Bahçeler aynı zamanda bireylerin kendi tarzlarına göre en özgür biçimde tasarlayabilecekleri mekanlar olarak dikkat çekiyor. Bahçe tasarımlarında canlı renkler ve renk çeşitliliği bahçelere zenginlik katan unsurlar olarak ön planda yer alıyorlar.

Renkli ve estetik bir bahçe dizaynında çiçek türleri vazgeçilmez unsurlar. Değişik renklerde bahçe çiçeklerinin tercih edilmesi; bahçelere canlı bir görünüm kazandırıyor. Bahçenizin toprak olan kısımlarında gül, dal minesi, lale, karanfil gibi çiçeklerin tercih edilmesi renk çeşitliliği sağlıyor.

Renkli bahçe dizaynları için önem taşıyan diğer bir unsur ise renkli saksı modelleri. Bahçenizdeki parmaklık, merdiven, pencere gibi alanlarda saksı çiçekleri yetiştirerek bahçelerinize farklı bir görünüm kazandırabilirsiniz. Saksı seçiminde; çiçek renginin zıttı bir renge sahip olan saksıların tercih edilmesi bahçelerdeki görsellik etkisini artırıyor. Örneğin; kırmızı renkte açan bir çiçeği yeşil renkli saksıda yetiştirirseniz mükemmel bir renk uyumu yakalayabilirsiniz.

Renkli çit tasarımları da bahçelerin ahengi için önemli. Yeşil, mavi ve kırmızı renklerin uyumlu olarak uygulandığı çitler renkli bahçe dizaynları için en ideal çözümler olarak tavsiye ediliyor.

Tekil Yazı reklam alanı 468x60
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz