Küçük Ofisler İçin Pratik Çözümler

Küçük Ofisler İçin Pratik Çözümler

Çalışma alanlarının tasarımı, verimli bir çalışma ortamı yaratılması ve ofis şıklığı açısından önemlidir. Özellikle küçük ofisler için tasarım kararı vermek daha zordur. Küçük ofislerde alanı fonksiyonel olacak şekilde yönetmek gerekir. Bu nedenle renk, malzeme ve mobilya seçimi ön plandadır.

Açık renkler ile ofisi olduğundan daha büyük göstermek gerekir. Fonksiyonel mobilya kullanımı ile de aynı ortamda birden fazla işlevin yapılması sağlanabilir. Depolama alanları olan masa ve oturma elemanları gibi mobilyalar çok tercih edilmektedir. Mekânları birbirinden ayırmak için hareketli paneller kullanılmalıdır.

Gerekmediğinde bu paneller kaldırılabilir ve daha geniş alanlar yaratılabilir. Özellikle toplantı alanları ile çalışma alanlarını birbirinden ayırmak adına tekerlekli paneller çok sık tercih edilmektedir. Çift taraflı masa ve oturma elemanları, çalışanların bir arada bulunabilmesini sağlayacak donatılar arasında sayılabilir.

Gereksiz süs ve detaylandırmalardan kaçınılmalıdır. Ergonomik ve ahşap ağırlıklı mobilyalar ile organik ve doğal mekânlar yaratılmalıdır. Modern çözümler, küçük ofisler için en ideal tasarım kararlarını oluşturur. Çok büyük donatılar tercih edilmemeli, hafif ve küçük mobilyalar ile işlev alanları belirlenmelidir.

Tekil Yazı reklam alanı 468x60
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz