Kış Bahçesi Modelleri Hayatınızı Renklendirecek

Kış Bahçesi Modelleri Hayatınızı Renklendirecek

Kış bahçeleri yeri müsait olanlar ve yaptıracak alanı olanlar için inanılmaz keyifli yeni yaşam alanları oluşturuyor. Farklı konsept çeşitleri bulunan, farklı modelleri ve renkleri olan bu odalar bahçelerinizde bambaşka bir keyif imkanı sağlıyor.

Küçük veya büyük istenilen ebatlarda yerin duruma göre özel olarak yapılabilen kış bahçesi genelde bir tarafı binaya yaslanarak uygulanıyor. Evlerinizden direk olarak geçebildiğiniz yeni odanın olmaktalar. Tavanını ister cam ister kapalı yaptırabiliyorsunuz. Özellikle çatısı cam olanlarda kışın kar yağarken altında keyifle kahvenizi yudumlayabilir, misafirlerinizi ağırlayabilirsiniz.

Genelde etrafı istenildiğinde açılabilen camlardan oluşturuluyor. Böylelikle yaz aylarında bir veranda görevi yapmaktalar.

Misafir ağırlama, yemek odası, çalışma odası, partileriniz için modern bir alan, havuz başları, dinlenme odası ve daha birçoğu olacak sizin için.

Evinizin yapısına ve rengine uygun tasarımlar, oldukça sağlam ve kullanışlı kış bahçesi modelleri bu alanda uzmanlaşmış firmaların kolaylıkla yaptığı uygulamalar.

Aslında kış bahçesi adıyla biliniyorlar ancak ticari birçok alanda da görebiliyorsunuz. Örneğin sürekli gittiğiniz kafeler de kış bahçesi diye geçiyor.

Sadece bahçeler olarak düşünmeyin tabi ki. Terasları müsait olanlar için bu uygulamaların teraslarda yapılanları da mevcut ve oldukça da popüler durumda. Özellikle manzarasını beğenenler için ve kış aylarında terasını kullanamadığı hususunda şikayeti olanlar kış bahçesi ürünü ile tanışmakta geç kalmışlar demektir.

Otomatik akıllı sistemler tamamiyle kumanda ile kontrol edilebilirken, konsept olarak daha yerel motifler sevenler için inanılmaz taş kaplamalar ve kiremit alaturka çatılar bambaşka havalar estirebiliyor.

Son zamanlarda birde mutfağı veya bir odayı da kış bahçesi ile büyütmek fikri öne çıktı. Bahçeye açılan mutfağınızın duvarını kırıp biraz daha geniş camekan yapıp, kış bahçesi ile birleştirdiğinizde yepyeni bir yemek odasına sahip olabilirsiniz.

Kış bahçesi fiyatları konsept içerisinde istenilen özelliklere ve malzeme kalitesine göre değişiyor elbette. Örneğin cam tavan ile kiremit tavan uygulamasının fiyatı bir olmuyor. Ayrıca ölçülere büyüklüğe göre de farklılık gösteriyor.

Ancak en önemli dikkat edilmesi gereken nokta da uygulayıcı firmanın kalitesi ve sundukları. Size “ben burayı kapatırım abi” şeklinde yaklaşanlar genellikle işin sonunda memnun ayrılmayacağınız anlamına geliyor. Çünkü kış bahçeleri çok fazla katmandan oluşan sistemler. Buraya uygulanacak izolasyon malzemelerinden tutun, cama kadar konuya hakim olmak gerekmekte. Biz kış bahçeleri ile alakalı araştırmamızda piyasadaki firmaları ve daha önce yapılmış yerleri inceledik. Bizim verdiğimiz bilgiler tabiki geneldir, detaylı olarak bilgi almak için bu işi yapan uzman firmalara danışabilirsiniz.

Tekil Yazı reklam alanı 468x60
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz