Bahçeleriniz İçin Yaratıcı 10 Saksı Modeli

Bahçeleriniz İçin Yaratıcı 10 Saksı Modeli

Bahçelerin en güzel kısımları çeşitli çiçekler yetiştirmek ve çiçeklerinizi dekore ederken keyifli zaman geçirmektir. Birçok peyzaj örneğinin yanı sıra ilginç tasarımlar da günümüzde yapılabilmektedir. Ancak bizler evlerimizde kolaylıkla kendimizde yapabileceğimiz yaratıcı ve ilgi çekici saksılar ile kendi peyzajımızı oluşturabiliriz. Daha önce birçoğunu görmediğinizden eminiz. Hatta bazıları için “çok iyi fikir” diyeceğinizi duyar gibiyiz. Her yerde bulunabilen eşyalardan, tahtalar ile kolaylıkla yapabileceğiniz tasarımlardan bahsediyoruz.

1) Ayakkabı (Bot) Saksı Tasarımı

Herkesin evinde bulunan botlardan bahsediyoruz. Eskidi dediğimiz ve atacağımız botlardan çok ilginç tasarımda saksılar ortaya çıkıyor. Tabi boya ile istediğiniz renklerde de kullanabilirsiniz.

2) Araba Lastiği Bahçe Saksı Tasarımları

Boyu ve şekli farketmeksizin sprey boyalar ile renklendirilmiş araba lastiklerini ister üst üste koyarak, ister farklı dizaynlarda dizerek ilginç peyzaj saksı modelleri elde edebilirsiniz.

3) Hasır Sepetten Dekoratif Saksı

Her yerde bulabileceğiniz hasır sepetler bunlar. İki tarafına iki ayrı çiçek ile kullanabilirsiniz. Ayrıca istediğiniz bir duvara veya farklı bir yere asmak içinde ideal olacaktır.

4) Bahçeye Bakan Duvarlar İçin Dekoratif Saksılar

Evinizin bahçeye bakan duvarlarını da boş bırakmıyoruz. Buralarda basitçe kendiniz yapabileceğiniz yarım saksılar ile oluşturulan bahçe saksı modelleri de farklılık getirecektir.

5) Ferforje Bisiklet Saksıları

Aslında bu modeller biraz daha diğerlerine göre popüler ve satın alınması gereken objeler. Evinizde kendiniz yapabilirsiniz diyemeyiz. Tabi iyi bir demirci değilseniz.

6) Merdiven Saksı Tasarımı

Ağaç merdiven veya demir merdiven farketmez. Kaç katlı olacağı da sizin hayal gücünüze ve zevkinize kalıyor. Her katı için farklı çiçekler ile iyi bir görüntü elde edebilirsiniz.

7) Saksı İçinde Hayat Var

İçine çeşitli objeler yerleştirerek küçük bir bahçe havası verebilirsiniz. Saksılarınızın içinde bahçeler oluşturabilirsiniz. Tamamen hayal gücünüze bağlı oluyor.

8) Masalar Artık Saksı Oluyor

Bahçelerinizde kullanmadığınız masaları artık saksıya çeviriyoruz. İster büyük ister küçük masalar, yada kendiniz tahtalarla kolaylıkla yapabileceğiniz saksılar..

9) El Arabası Modelinde Saksılar

Bunun makbulü aslında tahta dekoratif el arabaları. Tabi demirden normal günlük hayatta kullandığımız el arabalarını da boyayarak güzel sonuçlar elde edebilirsiniz.

10) Bayan Ayakkabılarından Saksı Tasarımları

Özellikle topuklu olunca tadından yenmiyor. Çeşitli renklerde bayan ayakkabılarının içerisini renkli küçük çiçekler ile süsleyerek farklı peyzaj modelleri ortaya çıkabilir.

Tekil Yazı reklam alanı 468x60
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz